Menu Zavrieť

Infralampy

infralampa

Infralampy sú zariadenia, ktoré majú priaznivý účinok na náš zdravotný stav. Stimulujú liečebné procesy tela a môžu podporiť liečbu rôznych ochorení. Infralampy produkujú červené, zdraviu prospešné, svetlo, ktoré je absorbované až 4 centimetre pod vašu kožu, čím pomáha liečiť niektoré choroby.

Počas ožarovania červeným svetlom infralampy dochádza k prenosu tepla na človeka. Pokožka je v mieste ožarovanie silnejšie prekrvovať, čím sa zvyšuje látková výmena. Vďaka tomu, že infračervené svetlo zlepšuje krvný obeh, sw dostáva k poškodeniu tkanív viac živín a súčasne pomáha odstraňovať metabolické odpadové látky.

Pozitívne účinky svetla vysokých a nízkych vlnových dĺžok na ľudské zdravie potvrdila celá rada renomovaných odborníkov. Infralampy pôsobí blahodárne na zápaly dutín, podporujú funkciu kĺbov, tvorbu proteínov, kolagénu, posilňujú elasticitu kože, odstraňujú vrásky a slúži ako prevencia svalovej únavy.

Infralampy sú lacnejšie a skladnejšie variantom infračervenej sauny a jej podobných zariadení využívajúcich technológiu LED.

Samotné infrasvětlo však nelieči. Iba podporí hojenie alebo uľaví od bolesti vďaka vplyvu, ktorý má na svaly, cievy a krvný obeh.

Infralampy: Výber 7 najlepších modelov infralamp podľa hodnotenia užívateľov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 7 najlepších infralamp tohto roka. Ako sme tieto lampy vyberali? Vybrali sme najlepšie modely podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely Infralampy sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena produktov, môžete si zoradiť tieto produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadPríkon (W)Opaľovacie poleČasovačOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Beurer IL 50Infralampa Beurer IL 5030030 x 40 cmÁno71,00Zobraziť v obchodoch
Wellife R95Infralampa Wellife R95100Nie25,00Zobraziť v obchodoch
Efbe-Schott IR808Infralampa Efbe-Schott IR808100Nie16,22Zobraziť v obchodoch
Beurer IL 11Infralampa Beurer IL 11100Nie21,60Zobraziť v obchodoch
Efbe-Schott IR812Infralampa Efbe-Schott IR812150Nie26,00Zobraziť v obchodoch
Sanitas SIL 06Infralampa Sanitas SIL 06100Nie23,00Zobraziť v obchodoch
Sanitas SIL 16Infralampa Sanitas SIL 16150Nie30,00Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia infralampy od ich užívateľov.

Infračervené svetlo z pohľadu fyziky

Infračervené svetlo je elektromagnetické vlnenie, ktoré sa na škále elektromagnetického spektra pohybuje medzi viditeľným svetlom a mikrovlnami. V prírode sa infračervené svetlo nachádza v slnečnom žiarení.

Infralampy produkujú voľným okom neviditeľné svetlo dlhých vlnových dĺžok, ktoré dokáže prenikať až 4 centimetre pod kožu. Infračervené svetlo dokáže zahriať konkrétne miesto, bez toho aby zahrievalo aj jeho okolie. Vďaka tomu možno infralampy využívať, okrem lekárstva, tiež v iných odvetviach.

Ako vybrať infralampu

Pri výbere infralampy sa zamerajte predovšetkým na jej výkon a intenzitu svetla, ktoré sú rozhodujúce pre rýchlosť vykonávané terapie. Dôležitá je tiež veľkosť prístroja, jeho osvetľovacie plochy, ovládanie a možnosť nastavenia a aretácie, ktoré uľahčujú prácu s infralampy. Každá infralampa by samozrejme mala mať certifikáciu potvrdzujúci zdravotnú nezávadnosť prístroja.

Infralampu, horské slnko alebo biolampu?

Infralampa

Oproti ultrafialovému svetlu má infralampa mnoho pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Lúče rozvibrujú molekuly vody v tele, čím urýchľujú metabolizmus a čistí cievy. Dôjde tak k odstráneniu škodlivín a zabezpečenie efektívnej regenerácie buniek. Musíte však vziať do úvahy, že liečba pomocou infralampy je dlhodobá záležitosť.

Horské slnko

Lampa, ktorej sa hovorí horské slnko, bola populárna predovšetkým v minulých rokoch. Využívala ultrafialového žiarenia, tj. Veľmi krátkych vĺn, ktoré sú však vo vyšších dávkach pre ľudské telo škodlivé, a preto sa s ňou dnes už takmer nestretnete.

Biolampa

Biolampa pracuje na princípe polarizovaného svetla, ktoré preniká do pokožky až do hĺbky 6 centimetrov, čím aktívne regeneruje aj vnútornej štruktúry tela. Liečebný účinok biolámp sa využíva počas rehabilitačných procesov, pri liečbe reumy, poúrazových stavoch a kozmetických problémoch. Ich cena je však oproti infralampám vysoká.

Zdravotný prínos infralampy

Zmiernenie opuchov

Infralampy sa často používajú pri liečbe drobných poranení, osteoartritídy a k zmenšeniu opuchov.

Podpora funkcie štítnej žľazy

Infračervené svetlo môže pomôcť k zvýšeniu koncentrácie hormónov štítnej žľazy.

Ničí baktérie aj vírusy

Infračervené svetlo ničí baktérie a vírusy, čo môže pomôcť predovšetkým v prípade bakteriálnych a vírusových ochorení, ale aj v prípade zápalov.

Pomáha hornom cestám dýchacím

Infralampy pomáhajú pri ochoreniach spojených s hornými dýchacími cestami. Môžu pomôcť astmatikom, pri upchatom nose a ďalších zdravotných komplikácií spojených s hornými dýchacími cestami.

Ušné, nosové aj zubné infekcie

Vďaka tomu, že infračervené svetlo zabíja baktérie a je pohlcované hlboko pod kožu, môže pomôcť pri liečbe ušných, nosových aj zubných infekcií a súčasne napomáha tiež zmenšiť opuch.

Infekcia močového mechúra

Infralampy môžu pomôcť aj s liečbou infekcie močového mechúra, avšak nie je dobré to s osvetľovaním príliš preháňať.

Úľava od bolesti

Ak ste po náročnej športovej aktivite alebo víkendu, stáva sa, že vás môže niečo bolieť. V takom prípade vám uľaví od bolesti a napomôžu k rýchlejšej rekonvalescencii infralampy.

Infralampy pre krásu

Infralampy sa nepoužívajú iba na zdravotné účely, ale veľmi často majú tiež pozitívny vplyv na krásu a vzhľad.

Zlepšenie jaziev

Infralampy pomáhajú k hojenie jaziev po operáciách, úraze alebo po akné.

Proti vypadávaniu vlasov

Infralampy vám pomôžu v boji proti vypadávaniu vlasov.

Lepší vzhľad pokožky

Infračervené svetlo zlepšuje prietok krvi a vznik nových kožných buniek, vďaka čomu sa zlepší vzhľad vašej pokožky.

Zdravotná negatíva Infralampa

Rovnako ako väčšina prístrojov, majú aj infralampy nielen svoje pozitívne účinky, ale aj svoje negatíva, preto sa pred jej použitím poraďte s lekárom. Niektoré zdravotné problémy by sa totiž vplyvom pôsobenia infralampy mohli zhoršiť – napríklad nádorové ochorenia, ochorenia pečene, poruchy vnímania tepla, niektoré druhy kožných problémov a horúčkovité ochorenia. Lampu prestaňte používať tiež v prípade, že vás po jej použití bolí hlava, kože alebo máte návaly horúčavy.

Výkon infralampy

Ak chcete, aby pôsobenie infralampy bolo rýchle a nestrávili ste týmito procedúrami príliš času, vyberte si model s vyšším výkonom. Čím vyšší výkon infralampa má, tým rýchlejšie a efektívnejšie svetlo do pokožky preniká.

Výkon infralampy sa zvyčajne pohybuje od 100 W vyššie. Najvýkonnejší infralampy potom dosahujú aj sily 300 W.

Ak ste citlivejšie, siahnite radšej po modeli s nižším výkonom, aby vám intenzívnejšie dávka svetla nespôsobila začervenanie alebo popálenie kože či bolesť. Oproti popáleninám od slnečného žiarenia, sú takáto popálenie menej nebezpečná, ale napriek tomu je lepšie sa im kúpi menej výkonného prístroja vyvarovať.

Intenzita svetla infralampy

Väčšina Infralampy umožňuje nastavenie troch základných intenzít žiarenia – nízke, stredné a vysoké intenzity. Rôzne intenzita má rôzny účinok na vaše zdravie.

Nízka intenzita

Nízka intenzita je žiarenie o najdlhší vlnovej dĺžke pri teplote medzi 20 a 30 ° C.

Ide o najmenej intenzívne zahrievanie tkaniva, ale preniká do väčšej hĺbky, než vyššej intenzity. Je určená pre dlhotrvajúcu osvetľovanie.

Stredná intenzita

Stredná intenzita je žiarenie strednej vlnovej dĺžky o teplote medzi 30 a 38 ° C.

Táto intenzita je vhodná pre prehriatie tkaniva a jej rýchlejšiu regeneráciu.

Preniká do menšej hĺbky. Je vhodná pre kratšie aplikácie.

Vysoká intenzita
Vysoká intenzita žiarenia najkratšej vlnovej dĺžky o teplote okolo 42 ° C.

Pôsobí povrchovo, poskytuje rýchle a intenzívne prehriatie počas niekoľkých minút.

Intenzitu svetla voľte podľa toho, akú terapiu budete vykonávať. Akonáhle sa vám urobí nevoľno alebo budete v ožarovanej oblasti cítiť pálenie či bolesť, ožarovanie ukončite a o jej ďalšom použití sa poraďte s lekárom.

Rozmery a pohyblivosť

Rôzne typy Infralampy majú rôzne veľké rozmery svetelného zdroja. Rozdiel je v tom, akú veľkú plochu kože je infralampa schopná prehriať priebehu jedného intervalu. Lacnejšie typy lámp vyzerajú skôr ako bodové svetlá s priemerom niekoľkých milimetrov. Drahšie infralampy potom môžu počas jedného intervale prehriať napríklad aj celú hornú končatinu.

Každá infralampa teda zvládne pôsobiť na rôzne veľkú plochu ľudského tela. Preto si pred jej kúpou ujasnite, akú veľkú plochu budete chcieť osvetľovať.

Čím väčšiu plochu dokáže infralampa osvietiť, tým efektívnejšie a účinnejšie môže liečba infračerveným svetlom byť.

Veľkosti vybraného modelu by mal zodpovedať aj jeho stojan. Lampa by mala byť pevne uchytená v otočnej konštrukcii, ktorú je podľa potreby možné polohovať. Modernejšie modely môžu mať aj madlá pre presnejšie zacielenie svetla na konkrétny úsek alebo plochu tela.

Aretačná poloha

Užitočná funkcia je aretácia, teda možnosť náklonu za účelom dosiahnutia vyššieho užívateľského komfortu. Čím viac aretačných polôh a otočných stupňov infralampa má, tým lepšie sa s ňou pracuje a možno dosiahnuť vyššiu účinnosť liečby, pretože Infralampa tak budete môcť napolohovat presne tam, kam potrebujete.

Ovládanie infralampy

Najlacnejšie modely infračervených lámp nemusí byť vybavené vypínačom a zapnú sa ihneď po ich pripojení k zdroju elektrickej energie. Výhodou je, že vždy po použití Infralampa zo zásuvky vytiahnete a nemôže sa vám tak stať, že necháte zapnutý prístroj v zásuvke.

Drahšie infralampy sú už vybavené klasickým vypínačom. Praktické je, ak má lampa tiež časovač, s ktorého pomocou môžete rýchlo a jednoducho nastaviť čas, po ktorý má lampa na zvolenú časť tela svietiť.

Design

Vzhľad u infralampy nie je rozhodujúci. Väčšina Infralampy vyzerá takmer rovnako – sú biele s červenou žiarovkou. V kategórii týchto výrobkov pravdepodobne na dizajnový kúsok nenarazíte.

Certifikácia

Pretože infralampy sú liečebnými pomôckami, mali by vždy mať certifikáciu vydanú nezávislým kontrolným orgánom. Certifikácia potvrdzuje, že je infralampa kvalitný a jej používanie má preukázateľné liečebné účinky, ktoré pri dodržiavaní zásad jej správneho používania nevedú k zhoršeniu zdravotného stavu. V opačnom prípade by použitie infralampy mohlo viesť k zdravotným komplikáciám. Infralampy kupujte najlepšie v certifikovaných a overených obchodoch.

Cena infralampy

Cena do 60 €

Pokiaľ chcete Infralampy používať iba príležitostne – napríklad k uvoľneniu dutín alebo zrelaxovanie natiahnutých svalov, máte dostatok času a nepotrebujete osvetľovať veľkú plochu tela, bude vám stačiť niektorý z lacnejších modelov infralampy. Aj napriek nízku cenu sú u lacných Infralampa výsledky porovnateľné s drahšími a výkonnejšími typmi.

Výkon býva od 100 W vyššie. Konštrukcia býva obvykle ľahká a plastové a svetelný zdroj má priemer iba niekoľko centimetrov. Zvyčajne nemajú vypínač ani časovač a musíte teda počítať so zapínaním lampy zapojením do zásuvky. Nezabudnite si overiť, či má infralampa potrebnú certifikáciu.

Cena od 60 € do 200 €

V strednej cenovej kategórii zakúpite väčšie a kvalitnejšie infralampy s vyšším výkonom, ktorý už dosahuje 300 W. Vďaka tomu je osvetľovanie požadovaných plôch rýchlejšie a efektívnejšie.

Cena nad 200 €

Ak si chcete dopriať najvyšší možný štandard, poobzerajte sa po Infralampa alebo biolampy v najvyššej cenovej kategórii. Tieto modely poskytujú vysoký výkon, majú veľkú osvetľovacie plochu a kvalitné pevnú konštrukciu s možnosťou aretácie a časovačom. Najdrahšie typy lámp svojím vzhľadom pripomínajú reflektrory.

Infralampy a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú infralampy. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej infralampy pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej infralampy zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Infračervenú lampu nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na portál Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom infračervenej lampy. Dozviete sa tam tiež, kde sú produkty skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie u rôznych modelov infralampy).

5/5 - (6 votes)

Mohlo by vás zaujímať