Menu Zavrieť

Elektricky vyhrievané deky

elektricka decka

Na jeseň a v zime, keď vonkajšie teploty klesajú pod bod mrazu, samotné vykurovanie nestačí na udržanie tepla v mnohých domácnostiach. V takejto situácii spotrebitelia zamieria do obchodov, aby si kúpili teplejšie svetre alebo prikrývky. Už nejaký čas môžeme na trhu kúpiť elektrické dečky, ktoré sú vyhrievané.

Elektrické deky sú veľmi obľúbené medzi ľuďmi, ktorým je stále zima. Elektrická deka má pozitívny vplyv na naše telo. Teplé zahriatie vás zbaví stresu, pocitu chladu a pomôže uvoľniť stuhnuté svaly. Potom sa mnohí ľudia pýtajú, aká je najlepšia elektrická deka? Aby ste sa lepšie oboznámili s problematikou tohto typu zariadenia, vytvorili sme tento článok, do ktorého sme zahrnuli všetky najdôležitejšie informácie, ktoré budú užitočné pri kúpe elektrickej deky. Tu sa pozrieme na najdôležitejšie parametre pri výbere a tiež na najlepšie hodnotené modely elektrických prikrývok.

Elektrické deky: Porovnanie 10 najlepších elektrických dečiek podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších vyhrievaných elektrických prikrývok. Ako sme tieto elektrické prikrývky vybrali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Potom sme tieto elektrické deky zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty potom môžete zoradiť podľa svojich preferencií. Ak vás zaujíma napríklad nízka cena, môžete si elektrické deky zoradiť podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si najlacnejšie a najlepšie elektrické deky.

NázovVzhľadMateriálVýkon (W)Rozmery (cm)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Beurer HK ComfortElektrická dečka Beurer HK ComfortMikrovlákno10044 x 33 cm35,00Zobraziť v obchodoch
Sanitas SHK 55Elektrická dečka Sanitas SHK 55Fleece10030 x 58 cm47,10Zobraziť v obchodoch
Sencor SUB 181 BEElektrická dečka Sencor SUB 181 BEPolyester60150 x 80 cm19,39Zobraziť v obchodoch
HomeLife SS03Elektrická dečka HomeLife SS03Mikroflís10050 x 40 cm19,99Zobraziť v obchodoch
Sencor SUB 190Elektrická dečka Sencor SUB 190Polyester60150 x 80 cm24,90Zobraziť v obchodoch
Sanitas SHK 28Elektrická dečka Sanitas SHK 28Mikrovlákno10044 x 33 cm29,00Zobraziť v obchodoch
Gallet CCH301Elektrická dečka Gallet CCH301Plyšové10030 x 40 cm19,90Zobraziť v obchodoch
Gallet CCH130Elektrická dečka Gallet CCH130Fleece120130 x 160 cm38,90Zobraziť v obchodoch
ETA Shaggy 4325Elektrická dečka ETA Shaggy 4325Fleece120130 x 160 cm49,00Zobraziť v obchodoch
MEDISANA HU 665Elektrická dečka MEDISANA HU 665Mikrovlákno100150 x 80 cm24,99Zobraziť v obchodoch
Kliknutím na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Tam si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia elektrických prikrývok od ich používateľov.

Ako si vybrať elektrickú dečku?

Často skočíme pod deku hneď po príchode domov, ale chvíľu trvá, kým sa telo zahreje. Riešením našich problémov môže byť elektrická deka. Nielenže je ideálna ako prikrývka počas chladných zimných večerov, ale pomáha tiež minimalizovať reumatické a svalové bolesti. Je to skvelý produkt na každodenné použitie a rehabilitáciu.

Pravidelné používanie takéhoto zariadenia uvoľní svaly a zlepší krvný obeh, čím sa rýchlo obnoví primeraná teplota nášho tela. Výber je obrovský a v prípade takéhoto zariadenia musíme byť pri kúpe bezpečnej elektrickej deky obzvlášť opatrní. Preto vám v tomto sprievodcovi výberom elektrickej deky poradíme, ktorú elektrickú deku si vybrať.

Dôležité parametre pri výbere elektrickej deky

Parametre

Pri výbere elektrickej prikrývky je tiež užitočné poznať niektoré informácie o jej parametroch.

Dôležité sú tieto parametre:

  • Pohon – je najdôležitejším prvkom každej prikrývky. Na základe toho sa rozhodneme, ako budeme elektrickú deku používať. S jeho pomocou môžete nastaviť teplotu a tiež vybrať jeden z niekoľkých dostupných programov.
  • Výkon – čím vyšší je výkon, tým rýchlejšie sa deka zahreje. Tento parameter ovplyvňuje aj rozsah nastavenia teploty. Z tohto dôvodu sa odporúča vybrať modely s výkonom najmenej 50 W. Vyznačujú sa väčšou funkčnosťou a efektívnosťou používania.
  • Funkcie – zmena teploty, výber programu sú len dve z mnohých možností, ktoré elektrická deka ponúka. Vysokokvalitné prikrývky majú tiež zabudovaný časovač, ktorý možno použiť na určenie času prevádzky zariadenia.
  • Materiál – pokiaľ ide o látky používané na výrobu elektrických prikrývok, výber je veľmi široký. Na trhu nájdeme modely z bavlny, rúna, saténu, polyesteru a mnohých ďalších tkanín. Stojí však za to venovať pozornosť tomu, ako môžeme model umyť. Mnohé materiály nie sú vhodné na pranie v práčke. Potom sa musí umyť ručne.
  • Bezpečnostné prvky – najlepšia elektrická deka by mala byť vybavená najúčinnejšími bezpečnostnými prvkami, ktoré ju chránia pred prehriatím a nás pred spálením. Bezpečnostné zariadenia zvyčajne fungujú tak, že automaticky odpojia zariadenie od napájania, ak sa používa príliš dlho.

Elektrická deka: Dôležité sú rozmery výrobku

Pri výbere prikrývky je dôležité vedieť, že na trhu sú dostupné jednoduché a dvojité modely. Ak teda máte niekoho blízkeho, kto by chcel takéto riešenie používať spolu s vami, alebo hľadáte darček pre babičku a dedka, potom bude ideálna možnosť pre dve osoby. Stojí za to vybrať si také zariadenia, ktoré sa dajú použiť ako posteľná plachta. Môžete si tiež zakúpiť vankúš, ktorý dokonale zahreje vybrané časti vášho tela.

Výkon

Ďalšou dôležitou otázkou je výkon. Čím je vyššia, tým rýchlejšie sa deka zahreje, ale môže predstavovať aj určité riziko. Okrem toho zvyšuje náklady na prevádzku zariadenia. Je dôležité, aby mal model, o ktorý máte záujem, regulovanú prevádzku. To je dôležité najmä vtedy, ak ho chcete používať počas spánku – vtedy sa zariadenie nemôže príliš zahrievať. Ďalším problémom je ochrana proti skratu. Mali by ste zohľadniť aj citlivosť vašej pokožky na vysoké teploty.

Materiál deky

O tom, ktorá elektrická deka je najlepšia, rozhoduje aj materiál. Samozrejme, môžete ho prikryť plachtou alebo inou dekou, ale ak si vyberiete dobrý model – nebude to potrebné. Dôležité je vybrať si robustný výrobok, ktorý odolá vysokým teplotám. Okrem toho je mimoriadne dôležitý vonkajší povrch tela – musí byť príjemný na dotyk. Mnohí výrobcovia používajú rúno, ktoré je veľmi mäkké. Je dobré, ak je vrchná látka odnímateľná. Vďaka tomu môžete prikrývku ľahko vyprať v práčke.

Ošetrovanie zariadenia

Ako sme už spomenuli, je dôležité, aby zariadenie malo odnímateľnú hornú časť. Mali by ste tiež skontrolovať, či nie je vyrobená z polyesteru, aby ste ju mohli prať v práčke. Je to nevyhnutné, ak chceme dbať na hygienu a pekný vzhľad nášho zariadenia. Mali by ste tiež skontrolovať výplň prikrývky. Mal by byť odolný voči vysokým teplotám a zároveň mäkký.

Vlastnosti elektrických prikrývok

Prikrývka by mala byť vybavená regulátorom teploty, aby ste si ju mohli nastaviť tak, aby vám vyhovovala. Každý človek má iné návyky a odolnosť voči teplu, preto je to mimoriadne dôležité. Ak je deka nastaviteľná, musí mať aj diaľkové ovládanie. To vám umožní nastaviť jednotku. Je dobré, aby mal diaľkový ovládač čo najdlhší kábel – ovládanie deky tak bude jednoduché a príjemné. Niektoré modely majú LED displej s rôznymi možnosťami výberu. Ak si vyberiete model pre dve osoby, je dobré mať samostatné ovládacie prvky pre každú časť. Dobré zariadenie musí byť vybavené časovačom, aby ste mohli nastaviť spustenie deky.

To je dôležité najmä vtedy, ak sa pod ním chystáte spať a chcete mať istotu, že sa neprehreje. Z tohto dôvodu by mal byť prístroj vybavený ochranou proti prehriatiu. Je dobré, ak má elektrická deka kontrolku.

Jednoduchosť používania

V našom článku sme nemohli vynechať, ako ťažko alebo ľahko sa elektrická deka používa. Ak napríklad kupujete prikrývku pre staršiu osobu, je to veľmi dôležité. Diaľkový ovládač používaný na ovládanie zariadenia musí byť jednoduchý a prehľadný, aby jeho spustenie po zapojení trvalo doslova niekoľko sekúnd. Ďalším problémom je čakanie na zahriatie deky – nesmie to trvať príliš dlho.

Cena elektrickej deky

Cena je mimoriadne dôležitým aspektom, ktorému každý venuje pozornosť. Na trhu nájdete rôzne elektrické deky za dobré ceny. Nezabudnite však, že kvalita výrobku a jeho bezpečnosť musia byť na prvom mieste. Musí byť vysoko odolný voči poškodeniu a mal by mať ďalšie funkcie.

Dobrú elektrickú deku si môžete zaobstarať za približne 30 € s DPH až 50 € s DPH.

Ak ste našli vhodné zariadenie v internetovom obchode, nezabudnite skontrolovať jeho vlastnosti a spotrebiteľské recenzie. Bohužiaľ, mnohé z najlacnejších modelov sa vyznačujú vysokou mierou poruchovosti a nedostatkom základných funkcií, ktoré by zabezpečili vašu bezpečnosť počas používania.

Ak radi sedíte pod dekou a pijete čaj alebo kávu, musíte byť opatrní. V prípade elektrických spotrebičov môže dôjsť k zaplaveniu elektrickej siete, čo, ako viete, môže znamenať poruchu zariadenia. Aj preto by mal byť vonkajší plášť nielen mäkký, ale aj pevný. Odporúčame najmä výrobky známych značiek, ktoré sa tešia uznaniu spotrebiteľov.

Po prečítaní tohto článku o výbere elektrickej deky už viete, na čo sa pri kúpe elektrickej deky zamerať. Ak sa budete riadiť našimi tipmi, určite nájdete dobré a bezpečné zariadenie, ktoré bude spĺňať vaše požiadavky.

Ako čistiť prikrývku? Veľa závisí od konštrukcie prikrývky

Na trhu existuje niekoľko typov elektrických prikrývok. Najjednoduchšie sa čistia výrobky, z ktorých sa dá ľahko oddeliť vrchná vrstva. Najčastejšie sa pripevňuje pomocou suchého zipsu alebo zipsu. Stačí rozopnúť vrstvu deky a bez obáv ju vložiť do práčky. Iné výrobky sú naopak navrhnuté tak, aby sa elektrická časť dala odpojiť. Niekedy to môže chvíľu trvať, ale je to potrebné pre našu bezpečnosť. Ak výrobca neuviedol, ako sa o deku starať, a my si nie sme istí, ako by sme sa o ňu mali starať, je lepšie čistiť deku len zvrchu pomocou kefy a trochy vody a prášku. Takto si môžeme byť istí, že sa voda nedostane do vykurovacieho systému a nepoškodí deku. Tento spôsob je tiež najbezpečnejší, pokiaľ ide o používateľa.

A čo ak sa časti prikrývky nedajú oddeliť?

Ak vás zaujíma, aké elektrické deky sa odporúčajú, potom vedzte, že mnoho ľudí si vyberá tie s jednoduchým dizajnom. Niektoré výrobky sú navrhnuté tak, že vrchnú vrstvu ani vykurovacie telesá nemožno oddeliť. Sú však tak dobre chránené, že ich čistenie nepoškodí. Musíme si však uvedomiť niekoľko pravidiel, ktoré sa oplatí dodržiavať, aby sme deku správne vyčistili. Mnohí výrobcovia uvádzajú, že deka by sa nemala umiestňovať do vody s teplotou vyššou ako 30 stupňov Celzia. Toto je maximálna bezpečná teplota, ktorá nepoškodí jemnú tkaninu ani vnútorné mechanizmy.

Pred vložením prikrývky do práčky ju vložte na 15 minút do studenej vody (najlepšie do vane alebo sprchovej vaničky). Pred vložením prikrývky pridajte do vody trochu mydla. Potom látku vyberte a vložte ju do práčky. V práčke vyberte najšetrnejší cyklus a neperte ju dlhšie ako 2 minúty, pretože by sa mohla poškodiť. Po vybratí prikrývky z práčky ju opäť namočte do studenej vody. Niektorí výrobcovia odporúčajú umývať ruky vo vlažnej vode približne 20 minút. V žiadnom prípade nepoužívajte bielidlo, ktoré môže deku a celý jej vykurovací systém poškodiť.

Čo robiť s elektrickou dekou po jej vypraní

S elektrickou prikrývkou by sa malo po vypraní zaobchádzať veľmi opatrne. Najlepšie je umiestniť ho na miesto, kde ho môžete voľne natiahnuť bez toho, aby ste ho museli zavesiť na šnúru s kolíčkami na oblečenie. Dlhodobé visenie na lane môže elektrickú deku poškodiť. Dobre natiahnutý model by mal na slnku vyschnúť pomerne rýchlo. Nevystavujte ho silnému slnečnému žiareniu.

Pred zapojením deky sa uistite, že je úplne suchá. V opačnom prípade môže byť ležanie na materiáli alebo pod ním veľmi nebezpečné. V každom prípade nezabudnite, že prikrývku nemožno žehliť, pretože by sa mohla ľahko poškodiť.

Elektrické deky a niekoľko slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli, ako si vybrať novú elektrickú deku. Hovorili sme o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej elektrickej deky pomohli a že si teraz vyberiete kvalitný výrobok, ktorý vám dlho vydrží a zahreje vás vždy, keď vám bude zima.

Teraz už stačí urobiť len niekoľko krokov k nákupu. Stačí, ak si zakúpite nový produkt elektrická deka v niektorom z internetových obchodov a naplníte tam svoj virtuálny nákupný košík.

Z vyššie uvedenej porovnávacej tabuľky kliknite na porovnávací portál Heureka, kde môžete porovnať jednotlivé elektrické deky a ich ceny vrátane recenzií a skúseností používateľov s konkrétnym modelom elektrickej deky. Môžete tam tiež zistiť, ktoré elektrické deky sú kde na sklade a za akú cenu sa predávajú v rôznych obchodoch.

5/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať