Menu Zavrieť

Spaľovače tukov

Väčšina z nás si už niekedy pomyslela, že by bolo fajn schudnúť kilo alebo dve, ale nie každý si dokáže priznať, koľko námahy to stojí, a hľadá akýkoľvek spôsob, ako si túto cestu uľahčiť. V súčasnosti existuje mnoho spôsobov, ako si cestu k vysnívanej hmotnosti čo najviac spríjemniť. Medzi nimi sú špeciálne pilulky, ktoré pomáhajú pri redukcii tukového tkaniva. Slovo asistovať nie je zvýraznené bezdôvodne. Aj keď prehltnete všetky tabletky na chudnutie (čo prosím nerobte), bez ďalšieho úsilia vám to neprinesie žiadny účinok.

Spaľovače tukov: Porovnanie 10 najlepších spaľovačov tukov podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších spaľovačov tukov. Ako sme vybrali tieto spaľovače tukov? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto spaľovače tukov sme potom zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty potom môžete triediť podľa svojich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť spaľovače tukov podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si najlacnejší a zároveň najlepší spaľovač tukov.

NázovVzhľadForma spaľovača tukovTyp spaľovača tukovOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
GymBeam Synefrine 90 tablietSpaľovač tukov GymBeam Synefrine 90 tablietTabletySynephrine4,89Zobraziť v obchodoch
GymBeam L-Carnitine 1000 20 tablietSpaľovač tukov GymBeam L-Carnitine 1000 20 tablietTekutýL-Carnitine3,20Zobraziť v obchodoch
BeastPink Night Burn 120 kapsúlSpaľovač tukov BeastPink Night Burn 120 kapsúlTabletyKomplexný spaľovač tukov13,95Zobraziť v obchodoch
GymBeam Carnitine 100 tablietSpaľovač tukov GymBeam Carnitine 100 tablietTabletyCarnitine9,95Zobraziť v obchodoch
Innovative Labs Diet Labs Black Mamba 90 kapsúlSpaľovač tukov Innovative Labs Diet Labs Black Mamba 90 kapsúlTabletyKomplexný spaľovač tukov16,69Zobraziť v obchodoch
GymBeam Nero 120 kapsúlSpaľovač tukov GymBeam Nero 120 kapsúlTabletyKomplexný spaľovač tukov15,92Zobraziť v obchodoch
NUTREND Carnitine 100000 1000 mlSpaľovač tukov NUTREND Carnitine 100000 1000 mlTekutýCarnitine16,99Zobraziť v obchodoch
BioTech USA Super Fat Burner 120 tablietSpaľovač tukov BioTech USA Super Fat Burner 120 tablietTabletyKomplexný spaľovač tukov11,80Zobraziť v obchodoch
Max Muscle Therm-X 120 kapsúlSpaľovač tukov Max Muscle Therm-X 120 kapsúlTabletyKomplexný spaľovač tukov33,30Zobraziť v obchodoch
GymBeam Synefrine 180 tablietSpaľovač tukov GymBeam Synefrine 180 tablietTabletyKomplexný spaľovač tukov7,90Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Tam si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia spaľovačov tukov od ich používateľov.

Čo sú tablety na chudnutie?

Tabletky na chudnutie obsahujú veľa prírodných, ale aj neprirodzených látok, ktoré pri správnom režime môžu výrazne uľahčiť vaše úsilie o stratu tukového tkaniva. Najväčšou výhodou tabletiek na chudnutie je ich zloženie, ktoré obsahuje všetky potrebné látky na chudnutie a podporu spaľovania tukov. Najlepší účinok však dosiahnete len cvičením a stravovaním podľa predpísaného jedálnička, ktorý si môžete zostaviť sami alebo si ho nechať zostaviť od dietológa.

Ako to celé funguje?

Systém, na ktorom fungujú tabletky na chudnutie, je veľmi jednoduchý. Je to doplnok stravy, ktorý rôznymi spôsobmi naštartuje váš metabolizmus a dáva vám šancu spáliť viac tuku v pohybe, ako keby ste ho nepoužívali. Ak však hľadáte nočné spaľovače tukov, ktoré fungujú, pravdepodobne ich nenájdete. Muži trpia ukladaním tuku najmä v oblasti brucha, ženy zvyčajne na stehnách a zadku. Spaľovaním kalórií začne váš metabolizmus priamo odbúravať tuk, a tým sa zníži vaša hmotnosť. Perfektné na tom je, že naozaj strácate len tuk, a nie svaly, ako pri bežných diétach.

Ako používať tabletky na chudnutie?

1) Najlepšie je užívať tabletky na chudnutie 30 minút až hodinu pred cvičením.

2) Nikdy nekonzumujte tabletky na chudnutie pred spaním, pokiaľ nie sú na tento účel určené.

3) Nikdy nekonzumujte tabletky na chudnutie nalačno, pretože látky v nich obsiahnuté dráždia žalúdočnú stenu.

4) Vždy kombinujte užívanie liekov s cvičením.

5) Ak začínate užívať tieto lieky, pozorne si prečítajte príbalový leták a venujte veľkú pozornosť odporúčanému dávkovaniu.

6) Ak máte možnosť, nechajte si poradiť od certifikovaného trénera.

7) Ak chcete získať tento produkt, určite sa nepozerajte na cenu – tá v tomto prípade vôbec nie je rozhodujúca.

Ako si vybrať spaľovač tukov?

Na trhu je veľa typov týchto práškov na chudnutie, preto je dobré poznať aspoň základné typy, s ktorými sa možno na trhu stretnúť. Je tiež dobré poznať aspoň základné zložky, ktoré by tieto tabletky mali, mohli alebo nemuseli obsahovať, a podľa toho vyhodnotiť, ktorá z nich je pre vás vhodná. Dôležité sú aj lekárske certifikáty a osvedčenia v EÚ, ktoré preukazujú, či sú výrobky bezpečné a či obsahujú dostatočné množstvo účinných látok.

V dnešnom článku sa teda budeme zaoberať tým, ako a kde kúpiť tabletky, čo si vybrať, aké typy sú na trhu a aké zložky môžu obsahovať. Pozrieme sa aj na to, čomu by ste sa mali určite vyhnúť, a tiež na ceny. Ako vždy rozdelíme ceny do troch cenových kategórií a určíme, čo môžete očakávať.

Typy spaľovačov tukov

Prášok vs. Tekuté spaľovače tukov

Prášok a tableta sú veľmi praktické a najčastejšie volené, pretože sa veľmi ľahko dávkujú a tiež sa dajú ľahko vziať kamkoľvek. Tekuté „nakopávače“ sa dodávajú v rôznych príchutiach a veľkostiach, ale práve tieto by ste mali dávkovať najopatrnejšie.

Termogénne vs. Netermogénne spaľovače tukov

Termogénne spaľovače, ako už názov napovedá, zvyšujú telesnú teplotu, takže sa energia využíva rýchlejšie a spaľovanie tukov, ktoré máte pod kožou, prebieha rýchlejšie. Tento druh býva veľmi komplexný a obsahuje klasické látky, ako je kofeín, synefrín alebo výťažky zo zeleného čaju.

Netermogénne spaľovače nemajú taký rýchly účinok, pretože ho majú oveľa dlhšie trvajúci. To ocenia najmä športovci, ktorým vydrží celý deň. Tieto produkty nájdete v jednozložkových aj komplexných verziách. Vo všeobecnosti platí, že na ľahkú aeróbnu aktivitu by ste si mali vybrať netermogénnych zástupcov, ktorí vám dodajú sviežosť a energiu. Ak plánujete kratší, ale intenzívnejší tréning, vyberte si radšej termogénne.

Komplexné spaľovače tukov

Tieto spaľovače obsahujú čo najviac účinných látok v jednej tablete. Medzi najčastejšie patria: kofeín, synefrín, zelený čaj alebo extrakt z rôznych rastlín, môže obsahovať aj L-karnitín, HCA, CLA, chróm atď.

Prípravky na potlačenie chuti do jedla

Tieto spaľovače fungujú tak, že začnú kontrolovať oblasť hypotalamu, ktorá je spúšťačom pocitu hladu. Tu sa nachádzajú zložky ako HCA, kyselina hydroxycitrónová, synefrín a ďalšie zložky. Často sú však súčasťou komplexných spaľovačov tukov.

Fat Blockery

Fat blockery (blokátory tukov) sú veľmi špeciálnym druhom a fungujú na princípe, že tuky, ktoré prijmete do tela, sa priamo vylúčia a nedovolia telu, aby ich vôbec vstrebalo. O túto funkciu sa stará látka chitosan, ktorá je obsiahnutá v týchto spaľovačoch tukov. Chitosan vzniká chemickou premenou chinínu, ktorý sa získava z kostí morských krabov a homárov.

Regulátory štítnej žľazy

Tieto tablety sú určené len pre ľudí, ktorí majú problémy so štítnou žľazou. Tablety pomáhajú regulovať a čiastočne aj kontrolovať štítnu žľazu, aby nenarušovala spaľovanie tukov. Štítna žľaza zvýši svoju kapacitu, a tak budete môcť spáliť viac kalórií. Spaľovače obsahujú guggulsterón a forskolín, čo sú látky schopné urýchliť činnosť štítnej žľazy.

Tablety na chudnutie počas tehotenstva, dojčenia a po pôrode

Mnohé ženy počas tehotenstva bohužiaľ priberú a je to normálne a prirodzené! Po pôrode by však každá mamička rada zhodila nejaké to kilo, ale uvedomuje si, že nemôže pribrať príliš veľa, pretože je slabá, má málo času a dojčí! Existujú aj veľmi šetrné a prirodzené spôsoby, ako pomôcť pri odbúravaní tuku. Tabletky však nie sú to.

Lieky na chudnutie pre deti

Nadváha nie je problémom len pre dospelých, ale aj pre malé deti, ktoré si často ani neuvedomujú, že niečo nie je v poriadku. Nie je tak rozumné dopovať ich tabletkami na chudnutie, ale skôr vziať do úvahy oveľa funkčnejšiu metódu, ktorou je pohyb.

Tabletky na chudnutie pre mužov

Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí si myslia, že tabletky na chudnutie sú len záležitosťou žien, ste na omyle. Existuje mnoho produktov, ktoré sú určené len pre mužov, ale aj mnoho radov produktov pre obe pohlavia.

ZLOŽENIE spaľovačov tukov

L – karnitín

Táto látka je jednou z najobľúbenejších a najpoužívanejších na trhu. L – karnitín je aminokyselina, ktorú si ľudské telo dokáže vytvoriť za prítomnosti aminokyselín lyzínu a metionínu, železa a niekoľkých ďalších vitamínov. V bežnej strave sa nachádza v mäse. Obsah je však veľmi, veľmi malý. Hlavnou výhodou L – karnitínu je schopnosť presúvať tuky do mitochondrií, kde sa využívajú ako okamžitý zdroj energie. Medzi ďalšie pozitívne účinky patrí ochrana cievneho systému alebo zlepšenie funkcie mozgu. Karnitín sa odporúča užívať 15 – 30 minút pred tréningom.

Synefrín

Synefrín možno nájsť nielen v tabletkách na chudnutie, ale možno ho kúpiť aj samostatne. Táto látka má podobné účinky ako kofeín, urýchľuje metabolizmus a výdaj energie. Medzi ďalšie pozitíva patrí zlepšenie krvného obehu, zníženie chuti do jedla a posilnenie svalov. Synefrín má však za následok zvýšenie krvného tlaku. Najlepšia dávka je 10 – 15 mg a tento počet sa môže postupne zvyšovať.

Kofeín

Kofeín býva súčasťou úplne všetkých spaľovačov tukov. Možno ho však zakúpiť aj samostatne. Tablety môžu obsahovať 100 alebo 200 mg kofeínu.

Lecitín

Lecitín je tiež látka, ktorá býva bežnou súčasťou spaľovačov tukov. Lecitín znižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje pamäť a môže zlepšiť využitie bielkovín. Lecitín obsahuje zložku cholín, ktorá tiež pomáha pri odbúravaní tukov. Odporúčaná denná dávka lecitínu je 1 gram.

CLA

CLA je skratka pre kyselinu linolovú, ktorá sa označuje aj ako mastná kyselina. Je určený na dlhodobé používanie a funguje na princípe zabránenia vstrebávania tukov do tukových buniek. CLA sa užíva v množstve 1 000 – 2 000 mg a 2 x – 3 x denne s jedlom.

HCA

HCA je skratka pre kyselinu hydroxycitrónovú a je tiež možnosť získať ju samostatne. Najväčšou výhodou je skutočnosť, že nepomáha priamo spaľovať tuk, ale spomaľuje premenu sacharidov na tuk. Jeho užívanie sa odporúča počas redukčných diét a pomáha tiež chrániť svalovú hmotu počas obdobia kalorického deficitu.

Čomu sa vyhnúť u spaľovačov tukov?

Čo sa stane, ak si vyberiem nekvalitný výrobok?

V tejto kapitole sa pozrieme na to, čo sa môže stať, ak si vyberiete zlý produkt, a ktoré to sú. Na trhu s tabletkami na chudnutie je mimoriadne veľké množstvo podvodov, a preto musíte venovať väčšiu pozornosť odporúčaniam trénerov, lekárov a recenziám ľudí, ktorí produkt skutočne vyskúšali.

Časté močenie

Vedľajším účinkom niektorých vybraných tabliet je aj časté močenie. Pre niektorých je to normálne a pre niektorých výrazne abnormálne. Prečo je to tak? Je to preto, že niektoré tabletky na chudnutie obsahujú diuretiká. Diuretiká stimulujú obličky, čo vedie k tomu, že obličky produkujú viac moču. V dôsledku toho strácate tekutiny, a tým aj hmotnosť. Takže to naozaj nemá nič spoločné so spaľovaním tukov. Nemyslite si, že ide o nejaký menší problém, pretože časté močenie môže poškodiť vašu slezinu a obličky.

Strata pamäte

Strata pamäti sa v prípade tabletiek na chudnutie prejavuje stratou chuti a pocitom sucha v ústach. Ak sú tieto príznaky dlhotrvajúce, môže dôjsť k rozmazanému videniu a strate pamäti.

Anorexia

Tabletky na chudnutie, najmä tie komplexné, fungujú tak, že odstraňujú pocit hladu. Niektoré tabletky môžu u niektorých ľudí dokonca spôsobiť anorexiu. Tento typ tabletiek totiž obsahuje látku, ktorá potláča chuť do jedla a spôsobuje aj gastrointestinálne ochorenia. V takomto prípade by ste mali brať toto riziko na vedomie bez ohľadu na to, aký výrobok na chudnutie si kúpite.

Nespavosť

Nespavosť je veľmi častým vedľajším účinkom a je spôsobená buď zlým dávkovaním, ale aj nestabilitou hormónov, ku ktorej dochádza preto, že manipulujete so svojím podvedomím, ktoré je zvyknuté na niektoré vaše stravovacie návyky. Je to preto, že tabletky obsahujú amfetamíny, ktoré v nás vyvolávajú závislosť od stravy. Môže to mať za následok emocionálnu nestabilitu a iné dôsledky.

Ktorým produktom by ste sa mali stopercentne vyhnúť?

Zostavili sme rebríček produktov, ktoré majú účinok 0, môžu byť nebezpečné alebo nemajú celkovo dobrú spätnú väzbu od používateľov, prípadne majú podozrivé zložky.

Bentolit

Bentolin je jedným z nových produktov, s ktorými sa stretávame pomerne čerstvo na trhu. Bohužiaľ, tento produkt sľubuje rýchle chudnutie pomocou veľmi zvláštnych a celkovo neúčinných látok. Niektoré z nich zahŕňajú: extrakt z feniklu, vulkanický íl, zázvorový extrakt, izolát sójových bielkovín, extrakt z púpavy, ovsenú vlákninu a kávu. Tu sa stretávame s veľmi neúspešným marketingom, ktorý je poháňaný hlavne z jednej recenzie na blogu istej Natálie, ktorá vďaka tomuto produktu stratila 62 kg. Palec dole. Ďalším veľmi zvláštnym krokom je 50% zľava na produkt, ale to je celoročné a čo budeme hovoriť, 50% z obrovskej sumy je stále obrovská suma, ktorú môžete dať za tento produkt a nedostanete nič iné ako nejedlé kapsule s nulovými účinkami. Krásnym dôkazom môžu byť recenzie, ktoré sú veľmi negatívne, bez ohľadu na to, na ktorú webovú stránku sa pozriete.

Lives Pectin

Tento výrobok sa najprv objavil na Slovensku a v krátkom čase sa začal predávať aj v Českej republike. Tento produkt, rovnako ako všetky ostatné, sľubuje úbytok hmotnosti desiatok libier v nezmyselnom čase. Tento produkt bol dokonca preskúmaný a overený ako nič iné ako pektín z jabĺk, ktorý vám však nepomôže pri chudnutí. Webová stránka výrobcu vám nič nehovorí, nájdete len falošný certifikát, niekoľko strojovo napísaných recenzií s odlišnými údajmi a objednávkový formulár. Recenzie používateľov, ktorí boli oklamaní, možno zhrnúť do jedného slova – zlé. V žiadnom prípade neodporúčam tento produkt.

Duo Kankusta

Tento produkt by mohol byť korunovaný ako produkt s najväčším počtom negatívnych komentárov na internete. Vieme, že hlavnými zložkami sú kyselina hydroxycitrónová z Garcinia cambogia a extrakt z indickej žihľavy, ale obe látky nie sú veľmi účinné. Vyhlásenie o účinku indických žihľav proti cukrovke je vyslovene nedôveryhodné. Ak skontrolujete sociálne médiá výrobcu, môžete nájsť falošnú diskusiu na Facebooku. Do tejto diskusie sú dokonca zapojení falošní lekári, ktorí tento produkt odporúčajú všetkým! Cieľom tohto správania je len jedno – prinútiť vás kúpiť Kankusta Duo a nemať čas o tom premýšľať. Formulár na nákup ponechávame bez komentára. Súčasná webová stránka je síce o niečo prepracovanejšia, ale ruku na srdce – verili by ste certifikátu kvality, ktorý nič nehovorí, alebo tomu, že niekto zlacňuje výrobok z 5 475 korún na 890 korún? To je blbosť. Tento produkt naozaj NIE JE!

Slim Pectin

Pektín je dobre známa látka, ktorá sa nachádza v ovocí a používa sa napríklad ako zahusťovadlo v džemoch. Za určitých podmienok môže skutočne prispieť k správnemu úbytku hmotnosti, ale tým, že tento názov uvediete v názve svojho výrobku, to naozaj nebude fungovať. Ak k tomu pridáme staršiu webovú stránku výrobcu, ktorá vyzerá veľmi neprofesionálne, je vírusová a vyzýva na okamžitú objednávku s 50% zľavou a nákupom jedného balenia (ku ktorému sa pridávajú dve bezplatné balenia), výrobok na nás nepôsobí dôveryhodne. Nová stránka vyzerá dôveryhodnejšie, ale len na prvý pohľad. V prvom rade si všimnite Dr. Sáru Makovcovú, ktorej fotografiu nájdete na desiatkach webových stránok na rôzne témy. Samozrejme, na produkt sa nezabudlo a má svoj vlastný časovač odpočítavania cien, ktorý sa záhadne spustí vždy, keď prídete na stránku.

Cena spaľovača tukov

Tradične sa dostávame k poslednej kapitole, ktorá sa zaoberá cenotvorbou. Ako vždy, ceny rozdelíme do troch cenových kategórií, ktoré si popíšeme a spoločne zistíme, čo môžete očakávať.

Cena spaľovačov tukov do 6 € s DPH

V tejto cenovej kategórii príliš nevyskočíte a za túto cenu dostanete (niekedy) účinné tablety, ktoré majú zvyčajne nižší počet tabliet, takže vám nevydržia príliš dlho. Pokiaľ ide o účinok, môžete tu nájsť aj účinné produkty, ak urobíte správny výber. Väčšinou však ide o jednotlivé kvapky, ktoré sa podávajú v rôznych formách. Nenájdete tu veľa komplexných kvalitných produktov.

Cena spaľovačov tukov do 30 € s DPH

Túto strednú kategóriu vždy označujeme ako zlatý stred a je najlepšou voľbou pre všetkých začiatočníkov aj pokročilých. Tieto tablety majú veľmi kvalitné spracovanie a dobré zloženie, ale aj tu sa môžete stretnúť s polovicou na celom internete, ktoré sú neúčinné alebo úplný podvod – nedajbože nebezpečné. Preto vždy skúmajte aj zložky.

Cena spaľovačov tuku nad 30 € s DPH

Sme v najvyššej kategórii a treba povedať, že tu sa nachádza väčšina neúčinných produktov, takže si naozaj pozorne prečítajte skutočné recenzie používateľov a využite rady overených webových stránok, lekárov a školiteľov. Tieto produkty bývajú veľmi účinné, ak ide o skutočný produkt, a sú vhodnejšie pre profesionálnych športovcov. Rozhodne si to nemýľte s kategóriou založenou na zásobách telesného tuku.

Spaľovače tukov: Tabletky na chudnutie a niekoľko slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli, ako si vybrať produkt na chudnutie. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám pomohli s touto úlohou výberu spaľovačov tukov.

Teraz už stačí urobiť len niekoľko krokov k nákupu. Stačí, ak si v jednom z internetových obchodov zakúpite vybraný produkt vo forme spaľovača tukov a naplníte v ňom svoj virtuálny nákupný košík.

Z vyššie uvedenej porovnávacej tabuľky sa prekliknite na porovnávací portál Heureka, kde môžete porovnať jednotlivé spaľovače tukov a ich ceny vrátane recenzií a skúseností používateľov s konkrétnym produktom spaľovača tukov. Tam sa tiež dozviete, ktorý spaľovač tukov je kde na sklade a za akú cenu sa predáva v rôznych obchodoch. Okrem toho si tu môžete vybrať aj z ďalších zaujímavých produktov.

5/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať