Menu Zavrieť

Retro chladničky

retro chladnička
Retro chladničky sú dizajnové chladničky, ktoré pripomínajú staré časy. Tieto chladničky vám urobia parádu v kuchyni. U retro chladničiek nájdete všetky funkcie ako u bežných chladničiek. Nie sú o nič ochudobnené. Jedná sa o moderné prístroje s retro vzhľadom, takže sa nemusíte báť, že by boli málo efektívne či nepraktické.

Na trhu nájdete pomerne široký sortiment s retro chladničkami a nemusí byť jednoduché sa medzi nimi vyznať. Preto sme pre vás spísali tento článok, kde sa dozviete o retro chladničkách dôležité informácie.

Najlepšie retro chladničky

Pripravili sme pre vás porovnanie 10 najlepších retro chladničiek. Ako sme ich vyberali? Porovnali sme recenzie zákazníkov a dostupné parametre. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky, ktorá je nižšie. Túto tabuľku si môžete zoradiť podľa vami preferovaných parametrov. Môžete si tak zoradiť retro chladnička podľa dostupnej ceny s DPH a vybrať si tak tie najlacnejšie modely chladničiek s retro vzhľadom.

NázovVzhľadEnergetická triedaČistý objem chladničky (v litroch)Počet funkciíObjem mrazničky (v litroch)Kapacita mrazenia za 24 hod.Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Gorenje ORK192CRetro lednice chladnička Gorenje ORK192CA++2774954,5 kg918,28Zobraziť v obchodoch
CONCEPT LKR 7360crRetro lednice chladnička CONCEPT LKR 7360crA+2313874,2 kg668,90Zobraziť v obchodoch
Gorenje ONRK193CRetro lednice chladnička Gorenje ONRK193COA+++2227858 kg981,20Zobraziť v obchodoch
AMICA VT 862 ARRetro lednice chladnička AMICA VT 862 ARA++930132 kg198,90Zobraziť v obchodoch
Klarstein Audrey RetroRetro lednice chladnička Klarstein Audrey RetroA++1941563,2 kg335,90Zobraziť v obchodoch
ETA 2378Retro lednice chladnička ETA 2378A++2160844 kg764Zobraziť v obchodoch
Gorenje ORB152CRetro lednice chladnička Gorenje ORB152CA++2293252 kg697,26Zobraziť v obchodoch
Gorenje RF 60309 OBKRetro lednice chladnička Gorenje RF 60309 OBKA++2292655 kg859Zobraziť v obchodoch
Concept LKR7360clRetro lednice chladnička Concept LKR7360clA+2312874,2 kg648,90Zobraziť v obchodoch
Smeg FAB32RRD3Retro lednice chladnička Smeg FAB32RRD3A+++2294645 kg2039Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia retro chladničiek od ich užívateľov.

Hodnotenie, popis a recenzie retro chladničiek

Gorenje ORK192C

retro chladnička Gorenje ORK192C
Prvé retro chladničkou v našom porovnaní je model Gorenje ORK192C. Táto retro chladnička vás zaujme svojím zaujímavým retro vzhľadom. Jedná sa o kombinovanú voľne stojace chladničku s mrazničkou.

Aj cez to, že je to chladnička v retro dizajne, tak sa jedná o úplne moderný prístroj, ktorý je šetrný k potravinám a prírode. Chladnička ponúka veľmi dobrú kvalitu chladenia. Hlučnosť je u tejto chladničky len 40 dB. Tento retro model spĺňa energetickú triedu A ++.

Čistý objem chladničky je 227 litrov. Chladnička je vybavená 4 kusy políc, má priehradky na vajíčka aj držky na fľaše. Samozrejmosťou je aj úsporné moderné LED osvetlenie. Mraznička má objem 95 litrov a disponuje funkciou super mrazenie. Kapacita mrazenia u mrazničky je 4,5 kg / 24 hodín.

Za koľko sa retro chladničky Gorenje ORK192C predáva? Cena na našom trhu sa pohybuje okolo 918,28 € s DPH.

Concept LKR 7360cr

retro chladnička CONCEPT LKR 7360cr
Concept LKR 7360cr je štýlovú retro chladničkou. Ponúka moderné technológie a zaujímavý vzhľad. Chladnička je vybavená funkciami ako je NO FROST, prázdninovým režimom a ďalšími. Je vybavená držiakom na fľaše vrátane držiaku na víno. Hlučnosť modelu je 45 dB. Jedná sa o voľne stojace chladničku s mrazničkou v dolnej časti chladničky. Model chladničky spĺňa energetickú triedu A +. Spotreba ročná energia je 305 kWh. Čistý objem chladničky je 231 litrov. Vo výbave nájdete aj úsporné LED osvetlenie. Kapacita mrazenia u mrazničky je 4,2 kg / 24 hod. Objem mrazničky je 87 litrov a obsahuje 3 kusy zásuviek. Ako príslušenstvo u tejto chladničky nájdete Party Box, ktorý môžete prenášať a uchovať v ňom tak svoje potraviny v bezpečí.

Za koľko sa táto retro chladnička Concept LKR 7360 cr predáva? Chladnička je pomerne lacná. Na trhu túto chladničku nájdete za cenu okolo 668,90 € s DPH.

Amica VT 862 AR

retro chladnička AMICA VT 862 AR

Amica VT 862 AR je jednodverová retro chladničkou. Ponúka veľmi dobré energetické vlastnosti. Spĺňa totiž energetickú triedu A ++. Hlučnosť chladničky je 41 dB. Je vybavená mraziacim boxom s objemom 13 litrov. Čistý objem chladničky je 93 litrov. Chladnička má 2 kusy políc. Police v chladničke sú vyrobené z bezpečnostného skla. Táto chladnička je veľmi jednoduchá a teda neponúka moderné funkcie. Kapacita mrazenia mrazničky je 2 kg za 24 hodín.

Za koľko sa predáva retro chladničky Amica VT 862 AR na našom trhu? Cena sa pohybuje okolo 198,90 € s DPH. Ide tak o dobre cenovo dostupnú retro chladničku ak oželiete moderné funkcie.

Klarstein Audrey Retro

retro chladnička Klarstein Audrey Retro

Táto kombinovaná retro chladnička Klarstein Audrey Retro je inšpirovaná 50. rokmi. Chladnička má dostatočný úložný priestor a je vybavená aj dostatočne veľkým mrazničkou. Spĺňa energetickú triedu A ++. Chladiaci priestor ponúka objem 194 litrov a mraznička má objem 56 litrov. Vo dverách nájdete 4 priehradky pre nápoje a rôzne poháre. Nájdete tu tiež držiak až pre 12 vajíčok. Jedná sa o modernú chladničku so zaujímavým retro vzhľadom. Ak hľadáte zaujímavú retro chladničku za priaznivú cenu, môže byť táto od Klarstein pre vás veľmi dobrou voľbou.

Za koľko sa retro chladnička Klarstein Audrey Retro predáva? Na trhu ju nájdete za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 335,90 € s DPH.

ETA 2378

retro chladnička ETA 2378
Ďalším modelom retro chladničky v našom porovnaní je ETA 2378. Aj značka ETA priniesla na trhu svoju retro chladničku. Jedná sa o voľne stojace retro chladničku s mrazničkou. Lednice ponúka klasickú výbavu vrátane LED osvetlenia. Chladnička spĺňa energetickú triedu A ++. Ďalej ponúka dynamické chladenie. Čistý objem chladničky je 216 litrov. Objem mrazničky je 84 litrov. Mraznička sa nachádza v dolnej časti. Kapacita mrazenia je 4 kg za 24 hodín. Vo výbave nájdete aj držiak na fľaše. U chladničky bohužiaľ chýba väčšina bežných funkcií ako je No Frost, nulová zóna alebo antibakteriálna ochrana.

Za koľko peňazí sa ETA 2378 predáva? Cena za tento model sa pohybuje okolo 764 € s DPH.

Ako vybrať retro chladničku

Tento typ chladničiek môže byť dobrou voľbou prakticky v každom dome a byte. Navyše svoje uplatnenie si nájdu aj v gastronomických zariadeniach. To však neznamená, že by sme si mali vybrať prvú chladničku, ktorá má retro vzhľad. V tejto kategórii tovaru máte veľký výber dostupných produktov. Preto je dôležité nad výberom dostatočne premýšľať a vybrať si retro chladničku podľa správnych parametrov.

Pokiaľ ide o vzhľad samotnej chladničky, trh nie je príliš rozmanitý. Prakticky každé zariadenie označené ako retro chladničky sa vyznačuje zaoblenými tvarmi, lesklým povrchom a charakteristickými kľučkami dverí. Čo si budete vyberať je zvyčajne farba. Je však potrebné si uvedomiť, že stále si vyberáte chladničku, takže ich výber by mal byť podobný ako pri výbere štandardnej modernej chladničky.

Umiestnenie mrazničky

Začneme klasickým delením ponúkaného vybavenia. Ako ste si už možno mohli všimnúť, na trhu nájde ako malé jednodverové chladničky, ktoré postrádajú mraznička, tak i retro dvojdverové či jednodverové chladničky s mrazničkou umiestnenou hore alebo dole.

Samostatnú kategóriu tvoria aj modely s vnútorným mrazničkou – je to zvyčajne malý priestor, v ktorom je miesto na malé potraviny.

Konečná voľba samozrejme závisí na vašich potrebách. Veľká retro chladnička bude užitočná pre rodiny, zatiaľ čo malé modely budú vhodné pre jednu osobu v malých bytoch.

Kapacita retro chladničky

Ďalšie parameter, ktorý závisí na našich preferenciách, ako aj počtu ľudí, ktorí majú v úmysle používať chladničku. Je potrebné si uvedomiť, že retro dvojdverové chladničky aj modely s vnútorným mrazničkou sú popísané samostatnými parametre kapacity chladiace a mraziace komory. K tomu je pridaná tzv. Celková kapacita.

Konštrukcia chladničky

Hovoríme tu nielen o použitej farbe a použitých materiáloch, ale aj o usporiadanie všetkých políc, zásuviek a úchytov. Stojí za to starostlivo analyzovať popis a fotografie vybavenie, ktoré kupujeme, a zvážiť, či skutočne spĺňa naše očakávania.

Funkcie a príslušenstvo

Ďalšie veľmi dôležitý bod. Ako sme už spomenuli, z hľadiska funkčnosti sa retro chladničky zvyčajne nelíši od štandardných moderných modelov. To znamená, že výrobcovia veľmi často implementujú nové technológie a systémy, ktoré zvyšujú počet funkcií u zariadení a tiež ovplyvňujú komfort ich používanie.

Dobrou voľbou bude samozrejme retro chladnička s funkciou No Frost, tj. Zariadenie s odmrazovacím systémom.

Čo iného stojí za zváženie? Užívatelia ocenia okrem iného špeciálne antibakteriálne povlak, nízkoteplotný komoru alebo nútenú cirkuláciu vzduchu, vďaka ktorej sú všetky výrobky chladené rovnomerne, čo im predlžuje čerstvosť.

Energetická trieda

Nakoniec je nutné sa ešte zamerať na dôležitý parameter, ktorý nás informuje o tom, koľko energie daná retro chladnička spotrebuje.

Chladničky s energetickou triedou A +++ budú samozrejme energeticky najúčinnejšie, nasledujú modely s triedou A ++, A + a A. Parameter energetickej triedy by mal byť overený nezávislou analýzou množstva spotrebovanej energie za rok. Tieto informácie nájdete na energetické štítku u konkrétneho produktu. U energeticky najúčinnejších chladničiek je spotreba nižšia ako 170 kWh. Energetické štítky sú regulované Európskou Úniou, takže sa môžete spoľahnúť, že budú všade rovnaké.

Cena

Hoci z hľadiska prevádzky a podporovaných funkcií sa retro chladničky nelíši od štandardných zariadení, často si priplatíme za zaujímavý dizajn. Hovoríme dokonca o malých chladničkách, ktorých ceny často prekračujú hranicu 400 €.

Pokiaľ ide o chladničky v klasickej veľkosti s mrazničkou hore alebo dole, ceny sa zvyčajne pohybujú od 400 € až do 1 600 € a viac.

Retro chladničky – akú značku vybrať?

Retro štýl chladničiek má stále svojich priaznivcov, takže by nikto nemal byť prekvapený, že na trhu existuje veľa výrobcov, ktorí ponúkajú retro chladničky. Vďaka tomu si môžeme vybrať zaujímavé modely a rozhodnúť sa pre tie, ktoré spĺňajú všetky vaše požiadavky a potreby.

Na trhu nájdete retro chladničky Bosch, ktoré sú zvyčajne v dvojdverových variantoch. Retro chladnička Amica je tiež veľmi populárny. Dôležité je, že je ponúkaná v mnohých dostupných variantoch, vrátane menších, čo sa ukazuje ako dobrá voľba napríklad pre malé byty. Môžete si tiež vybrať retro chladničky od značky Gorenje, Samsung alebo Electrolux.

Záverom

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať vhodnú retro chladničku. Zamerali sme sa na dôležité parametre a pozreli sme si aj na tie najlepšie modely dostupných retro chladničiek v tomto roku. Dúfame, že sme vám s touto úlohou pomohli a vy si tak vyberiete kvalitný model retro chladničky, ktorý vám bude plne vyhovovať.

4.2/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať